• Velkommen!

    Hårtapsnett er en nettside laget for å spre informasjon om hårtap, hårtransplantasjon og behandlinger av hårtap.

    Still spørsmål i forumet og bruk artiklene våre for å finne svar på det du lurer på om hårtap!

Såre øyne av finasterid

Larsemann

Nytt Medlem
Hei. Fikk resept på finasterid 5mg som jeg har delt i fire med pilledeler imot tidlig stadie av hårtap . Har bare brukt dette i fire dager og merket med en gang at jeg ble litt sårere i øyne allerede etter første dagen, dette fortsatte i de fire neste dagene. Øynene virker tørre men samtidig var de vannete. Så jeg tok ingen pille idag og jeg synes at øyne er mindre såre allerede, har gjort litt research og fant ut at dht er med på å sørge for produksjon av olje til øyne og at bruk av finasterid kan føre til tørre øyne syndrom hos enkelte.
så det jeg lurer på er om noen har opplevd det samme så tidlig og om dette evt vedvarer eller avtok ved videre bruk? På forhold takk for alle svar
 

Topp