I desember 2018, begynte HairCell en pilotstudie for sin «bioelectric stimulation technology» i Sør-Afrika. Selskapet har nå lagt ut bilder fra personer som gjennomførte pilotstudien.
HairCell sin teknologi går ut på å sende elektriske signaler til områdene som er utsatt for hårtap, for å frigjøre forskjellige vekstfaktorer.
HairCell bruker spesielle frekvenser for å trigge vekstfaktorer som blant annet IFG-1, VEGF og SDF-1. HairCell har en egen nettside som er dedikert til forskning gjort på vekstfaktorer og hårtap.
Pilotstudien ble ledet av Dr. Catherine Davies. I videoen under kan du se henne gjennomføre en PRP-behandling og BES (bioelectric stimulation) på en pasient (BES starter på 06:12):
Selve behandlingen går relativt raskt, og ser smertefri ut.
Bildene HairCell har publisert ser absolutt lovende ut. Pasientene har altså fått samme behandling som i videoen over, PRP + BES.
Se bilder fra studien her (trykk for å forstørre):
Hva tror du om denne behandlingsformen? Legg igjen en kommentar under!