Regnskapstallene for 2017 har blitt offentliggjort. Her ser vi på Masterklinikken Norge AS og Poseidon Klinikken AS sine tall for 2017.
Masterklinikken i sterk vekst
Masterklinikken ble startet i 2014, og etter to år med negativt resultat, klarte de i 2016 å snu trenden. 2017 viste seg å bli et rekordår for klinikken, med en omsetning på 18,3 millioner og et resultat før skatt på 4 millioner.
Daglig leder i Masterklinikken er Sten Thure, som tidligere jobbet for Poseidon Klinikken.


Omsetningen har gått fra 13,4 millioner i 2016 til 18,3 millioner i 2017, en økning på 36%. Resultat før skatt er på 4 millioner, noe som gir en vekst på 179% sammenliknet med 2016.
Nedadgående trend for Poseidon Klinikken
Like godt står det ikke til med Oslos andre klinikk, Poseidon Klinikken.
Poseidon Klinikken AS har gått fra 20,7 millioner i omsetning i 2013 til 4,6 millioner i 2017. De siste fem årene har klinikken samlet tapt 4,2 millioner kroner.


Daglig leder i Poseidon Klinikken er Kåre Arnold Nilsen, som blant annet også driver Apollo Klinikken (Hair Program International AS) og Hårtransplantasjonsklinikken AS. Ut i fra hva vi kan se, kjøpte Kåre Arnold Nilsen Poseidon Klinikken i januar 2017.
Det kan virke som om Masterklinikken har tatt kunder fra Poseidon Klinikken de siste årene. Hva som skjer fremover med Poseidon Klinikken blir spennende å følge med på. Klarer Kåre Arnold Nilsen å snu trenden?
Du må være logget inn for å legge inn en kommentar.