• Velkommen!

    Hårtapsnett er en nettside laget for å spre informasjon om hårtap, hårtransplantasjon og behandlinger av hårtap.

    Still spørsmål i forumet og bruk artiklene våre for å finne svar på det du lurer på om hårtap!

Hårtransplantasjon, anbefaling klinikk

Hei Jørgen!
Jeg hadde samme problem som deg for ca et år siden da jeg vurderte det selv.
Brukte mye tid på egenhånd på å sette meg inn i hvordan det foregår, hva jeg burde sjekke ut, hvem jeg burde gå til og da hvilke erfaringer «ekte» klienter hadde hatt.

Jeg endte opp med å ta hårtransplantasjon hos Medicura for ni måneder siden og er allerede svært fornøyd. Jeg er selv lege og vurderte flere steder før jeg bestemte meg. Personlig hadde jeg nytte av å sammenlikne de ulike klinikkene med følgende :

LEGEN ;
1) Hvor lenge har legen vært utdannet og jobbet som lege ?
2) Har legen jobbet med annet legearbeid enn hårtransplantasjon ?
3) Hvor lenge har legen jobbet med hårtap , hodebunnsplager og hårtransplantasjon ?
4) Snakker legen norsk ?
5) Får jeg snakke med legen før selve behandlingsdagen ?
6) Hvor mange transplantasjoner gjør legen per måned ?
7) Hvor mange pasienter opererer legen vanligvis per dag ?
8) Har legen Googlereviews eller andre offentlige tilbakemeldinger jeg kan lese ?


KONSULTASJONEN ;
9) Tegnes det opp og illustreres hvordan en ny hårlinje kan bli seende ut ?
10) Får jeg ta bilde av opptegningen ?
11) Måles det nøyaktig hvor mange kvadratcentimeter hårtapsområdet utgjør ?
12) Beregnes det nøye hvor mange graft man trenger og loves å få i mottakerområdet ?
(eller angis det bare omtrentlig med Norwood-Hamilton skalaen el.l. ?)
13) Får jeg de målte tallene og lovnadene oppgitt i kontrakt ?
14) Tegnes, måles og bekreftes det tilsvarende for «krona» og andre hårfattige soner ?


BEHANDLINGEN ;
15) Anser legen hårtransplantasjon for å være kirurgisk behandling ?
16) Forbereder, behandler og følger legen opp behandlingen som forsvarlig kirurgi ?
17) Benytter legen kun den mest moderne FUE-teknikken når graftene tas ut ?
18) Benytter legen kun den mest moderne DHI-teknikken når graftene settes inn ?
19) Er det kun legen som gjør hele ekstraksjonen og implantasjonen på mitt hode ?
20) Får jeg ta bilde av graftene mine før legen begynner på innsettingsprosessen ?
21) Får jeg en skriftlig bekreftelse på antall graft (hårsekkenheter) som legen implanterte ?
Vis vedlegget 2397 Vis vedlegget 2398
Takk! Kanskje Skandinavisk Hårinstitutt kan svare på spørsmålene om hvilke metode de bruker, hvem som gjør jobben på operasjonsdagen m.m?
 
Hei,
en stund siden jeg har vært her. Har vært veldig vanskelig å finne en dag det passer å operere, jeg vil gjøre det i forbindelse med ferie. Og det har vært mange forskjellige grunner til at det ikke passer Skandinaviske, med opppussing om sommer osv. Men nå har jeg fått time i slutten av august.
Resultatet mitt nå er jo ganske sikkert endelig, det ER veldig tynt og ser ikke bra ut.
Om jeg hadde visst resultatet på forhånd hadde jeg aldri begitt meg ut på dette. Det er smerter, det er plager med søvn i etterkant, kløing, medisiner, osv. Ikke minst er det kostbart. Men nå får vi se på garantireperasjonen om det blir bedre.

Men det bekymrer meg at Skandinaviske har helt sluttet å operere uten å barbere hodet. Da blir det veldig synlig i mange måneder med rødhet og diverse. Dette var greit å skjule forrige gang, for da fikk jeg beholde forholdsvis langt hår.

Skal holde de som er interessert oppdaterte. Hadde vært interressant å høre fra andre som har brukt denne klinikken.
 

Ompalompa

Meldem
Herregud. Du må jo skrelle egget før du gjør dette her. Det handler jo om å gi kirurgen best mulige forutsetninger om du vil ha et bra resultat. Og det vil du vel?

Ta deg to uker fri fra jobb og kom tilbake med caps. Fortell alle at du fikk kraftig eksem og valgte å skinne deg eller noe i den duren, så skjuler du det på den måten. Men med den tynne busta di er det vel like greit å være ærlig? Fortelle folk at valget sto mellom å omfavne halv-cabrioleten eller forsøke å redde stumpene, og at du valgte det siste?
 

Topp